top of page

Ki is vagyok én?

Az alábbi sorokban leírom azt, hogy miért vállaltam fel ezt az úttörő szerepet Csíkszeredában, valamint miért gondolom azt, hogy az általam nyújtott segítség minden olyan ember javára válik, aki a lehetőségeihez mérten szeretne magának és családjának egészséges életformát biztosítani!

   A nevem Ábrahám Előd-Lajos, és szerencsésnek érzem magam, hogy egész életemben sportkörökben élhettem. 

Nagytatám ismert labdarúgó és edző, nagymamám még nagypályás kézilabdás volt Sepsiszentgyörgyön. Szüleim, nővérem testnevelő tanárok. Édesanyám tornász, édesapám bírkózó és kézilabdás, testvérem volt kézilabdás és úszásoktató. 

   Mindezt azért tartom fontosnak elmondani magamról, hogy ellentmondjak annak a tévhitnek, hogy az én 26 éves cselgáncsozói pályafutásom befolyásoló tényező lenne a sporttanácsadásban. ;))))

Sportpályafutásom:

 

     5 éves koromtól kezdtem el cselgáncsozni Dánél Sándor edzőnél Csíkszentmártonban, majd 7 éves koromtól a csíkszeredai Iskolás Sportklubtól Pántea Cornel edző tanított mindaddig, amíg elvégeztem a csíkszeredai Márton Áron Gimnázium biológia-kémia szakát.

     19 évesen a brassói Transilvania Egyetem testnevelés szakának diákjaként és a brassói Dinamo cselgáncsosaként folytattam. Az egyetem elvégzése után még két évet a Dinamót és a Román Cselgáncsválogatott keretét erősítettem. 

     20 évesen meghívtak egy osztrák cselgáncscsapathoz "próbaküzdésre", ennek köszönhetően 11 éven keresztül "légióskodtam" Ausztriában, így sikeresen megismertem nemcsak a nyelvet, hanem az ottani kultúrát is.

      25 évesen a  SportKlub legismertebb egykori elnökének, Antal Istvánnak és a csíkszeredai polgármesteri hivatal vezetőségének, Ráduly Róbert Kálmánnak, segítségével hazakerültem, megtéve a tőlem telhetőt, hogy kellő segítség legyek a csíkszeredai cselgáncsnak és a sportmozgalomnak.

     31 évesen úgy éreztem, hogy ideje átadjam a helyemet a fiatal generációnak, valamint a figyelmemet és időmet a kisfiamra fordítsam. A 26 év páyafutásom alatt sokszor nyertem és sokszor vesztettem, de úgy érzem, mindig megtettem a tőlem telhetőt! Tiszteltem az ellenfeleimet úgy a küzdelem előtt, mind utána, bárhogy is végződött az!  Mindig is ezt tartottam a legfontosabbnak egy küzdelemben! 

   33 évesen büszkén mondhatom, hogy dolgoztam profi sportolóként, fitneszoktatóként, cselgáncsedzőként, klubigazgatóként, testnevelő tanárként, a Nemzetközi Jégkorongszövetség statisztikusaként, valamint 6 éve a Hargita Megyei Sport- és Ifjúsági Igazgatóság sportreferenseként. Ezekkel a tapasztalatokkal szeretnék segíteni mindenkinek, akinek szüksége van rá!

Kiknek segíthetek?

 

  • Olyan szülőknek, akik nem tudják eldönteni, hogy milyen mozgásformát válasszanak gyermeküknek.

  • Olyan fiataloknak, akik szeretnének kipróbálni sportokat, de nem tudják, hogy hol fogadnák őket.

  • Olyan felnőtteknek, akik szeretnének sportolni szervezett formában, de nem tudják, hogy hol és mikor lehet kipróbálni őket.

  • Olyan oktatóknak, akik szeretnének törvényes keretek között tevékenykedni, de nem tudják, mi lenne a legjobb és legolcsóbb megoldás.

  • Olyan személyeknek, akik szeretnének sportegyesületet alapítani, de nem tudják, hogy mi a legmegfelelőbb nekik.

Miért szükséges a tanácsadás?

 

        A sportban is nyugodtan kijelenthetjük azt, hogy az idő pénz, csak éppen még pénzzel sem tudjuk az időt visszafordítani...

        A legtöbb esetben azt a vonatot, amelyiket lekéstük, soha nem tudjuk utolérni, a sportban ez még inkább igaz. Ha nem a legmegfelelőbb sportágat vagy edzőt választjuk, lehet, hogy a mi vonatunk épp ellenkező irányba megy el, ahonnan nagyon nehéz visszatőrni a helyes irányba.

        Én abban próbálok segíteni mindenkinek, legyen az gyerek, szülő vagy sportkereső felnőtt, hogy megtalálja azt a mozgásformát, amelyben jól érzi magát, és pontosan azt kapja, amit ő elvár. Hiszek abban, hogy " Nincs jó vagy rossz mozgásforma, csak megfelelő/ nem megfelelő edző!!! "

 

       A tanácsadás elsődlegesen a tömegsportot helyezi előtérbe, ahol mindenki megtalálhatja a saját lakhelyének, saját szabadidejének és saját költségvetésének leginkább megfelelő mozgásformát.

 

        Hogy miért csak a tömegsportra vállalunk tanácsadást??? - Mert azok a felmérési eszközök, amelyek jelenleg Romániában használatosak, még nem tudnak olyan pontos eredményeket adni, mint a sportban fejlett országokban.

       A jövőbeli célunk az, hogy ezt megváltoztassuk és lérehozzunk egy olyan sporttanácsadói és sportfelmérő központot, amely nemcsak a csíkszeredai, hanem az egész Hargita megyei sportot új alapokra tudja fektetni.

        Szerencsénkre erre nemcsak igény, hanem ígéret és lehetőségünk is van.

bottom of page